D A N C E   C O M P A N Y

 

V Å R E N

 

2 0 2 0 

DATUM

PRODUKTION

PLATS



F E B R U A R I

4/2

Kl 10:00

Tungumál

Nävertorpsskolan, Katrineholm

5/2

Kl 10:00 & 13:00

Tungumál

Västra skolan, Katrineholm

6/2

Kl 10:00 & 12:00

Tungumál

Sandsbäcksskolan, Katrineholm

7/2

Kl 10:00

Tungumál

Sandsbäcksskolan, Katrineholm

11/2

Kl 10:30 & 12:30

Tungumál

Skogsborgsskolan, Katrineholm

12/2

Kl 10:30 & 12:30

Tungumál

Skogsborgsskolan, Katrineholm

13/2

Kl 10:00

Tungumál

Julita Skola, Katrineholm

18/2

Workshop, Deltidshjälten

Hässelby Villastads Skola, Stockholm

19/2

Workshop, Deltidshjälten

Hässelby Villastads Skola, Stockholm

20/2

Workshop, Deltidshjälten

Hässelby Villastads Skola, Stockholm

24/2

Föreställning Kl 14:00

Workshop Kl 15:10

Deltidshjälten

Södertälje Stadsbibliotek, Stockholm

OFFENTLIG!

25/2

Kl 10:00 & 12:00

Tungumál

Slottsskolan, Vingåker

26/2

Kl 10:00 & 12:00

Tungumál

Sävstaskolan, Vingåker

M A R S 

11/3

Tungumál

Utdrag

Martin Mutter, Örebro

26/3

Kl 12:11 - 12:20

Tungumál

Utdrag

JOJO

Söråkers Folkets Hus, Söråker

H Ö S T E N   2 0 1 9





2/9

Kl 12:00

Drömmer jag?

Djurgårdsskolan, Eskilstuna

3/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Djurgårdsskolan, Eskilstuna

4/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Djurgårdsskolan, Eskilstuna

5/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Slottsskolan, Eskilstuna

6/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Slottsskolan, Eskilstuna

9/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Internationella Engelska Skolan, Eskilstuna

10/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Scenkonst Sörmland, Eskilstuna

11/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Scenkonst Sörmland, Eskilstuna

12/9

Kl 10:00

Drömmer jag?

Scenkonst Sörmland, Eskilstuna

16/9

Kl 12:00

Drömmer jag?

Björntorpsskolan, Eskilstuna

17/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Björntorpsskolan, Eskilstuna

18/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Björntorpsskolan, Eskilstuna

19/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Mesta Skolan, Eskilstuna

20/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Mesta Skolan, Eskilstuna

23/9 

Kl 10:00 & 12:00 

Drömmer jag?

British Junior Primary, Eskilstuna

24/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

British Junior Primary, Eskilstuna

25/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

British Junior Primary, Eskilstuna

26/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Lundbyskolan, Eskilstuna

27/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Lundbyskolan, Eskilstuna

30/9

Kl 9:30 & 10:45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen






1/10

Kl 9:30 & 10:45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

2/10

Kl 9:30 & 10:45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

3/10

Kl 9:30 & 10:45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

10/10

Kl 14:50

Tungumál

Röda salongen, Scenkonstdagarna Hässleholm

14/10

Kl 9:30 & 12:30

Tungumál

Borlänge

15/10

Kl 9:30 & 12:30

Tungumál

Borlänge

16/10

Kl 10:00

Drömmer jag?

Bergshammarsskola, Nyköping

17/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Stigtomtaskola, Nyköping

18/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Stigtomtaskola, Nyköping

21/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Peterslundskolan, Oxelösund

22/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Peterslundskolan, Oxelösund

23/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Ramdalsskolan, Oxelösund

24/10

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Ramdalsskolan, Oxelösund

25/10

Kl 10:00

Drömmer jag?

Sjösa skola, Nyköping









4/11

Kl 12:00

Drömmer jag?

Skogsängskolan, Eskilstuna

5/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Skogsängskolan, Eskilstuna

6/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Skogsängskolan, Eskilstuna

7/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Lagersbergsskolan, Eskilstuna

8/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Lagersbergsskolan, Eskilstuna

11/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Fröslundaskolan, Eskilstuna

12/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Fröslundaskolan, Eskilstuna

13/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Fröslundaskolan, Eskilstuna

14/11

Kl 10:00

Drömmer jag?

Sjösa skola, Nyköping

 15/11

Kl 10.00 & 12.00

Drömmer jag?

British Junior Primary, Eskilstuna

18/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Dammlötskolan, Nyköping

19/9

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

D-skolan, Oxelösund

20/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Buskhyttans skola & förskola, Nyköping

21/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Jönåkers skola, Nyköping

22/11

Kl 10:00 & 12:00

Drömmer jag?

Vrena friskola, Vrena





1/12

Kl 14:00

Deltidshjälten

Sveateatern, Sundsvall

OFFENTLIG!

2/12

Kl 10:00 & 12:00

Deltidshjälten

Sveateatern, Sundsvall

3/12

Kl 10:00 & 12:00

Deltidshjälten

Sveateatern, Sundsvall

4/12

Kl 10:00 & 12:00

Tungumál

Sveateatern, Sundsvall

5/12

Kl 10:00 & 12:00

Tungumál

Sveateatern, Sundsvall

10/12

Tungumál

Söderhamn

11/12

Tungumál

Söderhamn


KALENDERN

UPPDATERAS

LÖPANDE