D A N C E C O M P A N Y

 

H Ö S T E N 2 0 1 7

D A T U M

F Ö R E S T Ä L L N I N G

P L A T S

 

 

 

S E P T E M B E R

 

 

 

 

 

4/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Vitaliskolan, Trosa

5/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Vitaliskolan, Trosa

6/9

12.00

Deltidshjälten

Dansutskolan, Gnesta

7/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Dansutskolan, Gnesta

8/9

9.00 & 10.30

Deltidshjälten

Scenkonst Sörmland, Eskilstuna

11/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Ärla skola, Ärla

12/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Nybble skola, Flen

13/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Skogsborgsskolan, Katrineholm

14/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Skogsborgsskolan, Katrineholm

15/9

12.00

Deltidshjälten

Sköldinge skola, Sköldinge

16/9

14.00

Deltidshjälten

Kulturhuset, Kungsängen

OFFENTLIG

 

 

18/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Nyhemsskolan, Katrineholm

19/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Nyhemsskolan, Katrineholm

20/9

12.00

Deltidshjälten

Årbyskolan, Eskilstuna

21/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Årbyskolan, Eskilstuna

22/9

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Strängnäs Montessoriskola, Strängnäs

27/9

9.30 & 10.45

Drömmer jag?

Berga Teater/Kulturknuten, Österåker

28/9

9.30 & 10.45

Drömmer jag?

Berga Teater/Kulturknuten, Österåker

28/9

Deltidshjälten utdrag

Culturen, Västerås

UTBUDSDAG

29/9

9.30 & 10.45

Drömmer jag?

Berga Teater/Kulturknuten, Österåker

 

 

 

O K T O B E R

 

 

 

 

 

2/10

10.15

Drömmer jag?

Kristinateatern, Kristinehamn

3/10

9.00 & 10.15

Drömmer jag?

Kristinateatern, Kristinehamn

4/10

9.00 & 10.15

Drömmer jag?

Kristinateatern, Kristinehamn

5/10

11.30

Deltidshjälten

Scengalej, Norrköping

UTBUDSDAG

11/10

9.30

Deltidshjälten

Hässleholms Kulturhus

16/10

13.00

The Game

Palladium, Malmö

SALTO!

17/10

10.00 & 13.00

The Game

Palladium, Malmö

SALTO!

18/10

10.30 & 12.30

The Game

Malmö Live Konserthus, Kuben, Malmö

19/10

10.00 & 12.30

The Game

Malmö Live Konserthus, Kuben, Malmö

24/10

10.00

The Game

Höör

25/10

11.00

The Game

Ystad teater, Ystad

26/10

10.00 & 12.00

The Game

Ystad teater, Ystad

 

 

 

N OV E M B E R

 

 

 

 

 

1/11

14.00

Deltidshjälten

Scenrummet Mässingen,

Upplands Väsby

OFFENTLIG

 

 

5/11

Drömmer jag?

Sveateatern, Sundsvall

OFFENTLIG

6/11

10.00 & 12.00

Drömmer jag?

Sveateatern, Sundsvall

7/11

10.00 & 12.00

Drömmer jag?

Sveateatern, Sundsvall

9/11

10.00 & 13.00

Deltidshjälten

NorrlandsOperan, Umeå

10/11

10.00 & 13.00

Deltidshjälten

NorrlandsOperan, Umeå

11/11

13.00 & 15.00

Deltidshjälten

NorrlandsOperan, Umeå

OFFENTLIG

 

 

13/11

12.00

Deltidshjälten

MB-huset, Lycksele

14/11

10.00

Deltidshjälten

Medan, Norsjö

16/11

9.30 & 12.00

Deltidshjälten

Hallen, Skellefteå

17/11

9.30

Deltidshjälten

Hallen, Skellfteå

18/11

13.00

Deltidshjälten

Hallen, Skellefteå

22/11

10.00 & 12.30

Deltidshjälten

Enköping

23/11

10.00 & 12.30

Deltidshjälten

Enköping

29/11

10:00 & 13:00

The Game

Hammarö

30/11

10.00

Deltidshjälten

Hammarö

 

 

 

D E C E M B E R

 

 

 

 

 

1/12

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Hammarö

5/12

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

6/12

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

7/12

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

8/12

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

 

KALENDERN UPPDATERAS LÖPANDE

V Å R E N 2 0 1 7

D A T U M

F Ö R E S T Ä L L N I N G

P L A T S

 

 

 

J A N U A R I

 

 

 

 

 

16/1

9.30, 10.45, 12.30

Deltidshjälten utdrag

Tegelscenen, Hökarängen

17/1

9.30, 10.45, 12.30

Deltidshjälten utdrag

Tegelscenen, Hökarängen

18/1

9.30, 10.45, 12.30

Deltidshjälten utdrag

Tegelscenen, Hökarängen

19/1

9.30 & 11.00

Deltidshjälten utdrag

Oasen, Nordmaling

27/1

Drömmer jag?

Dansmässan Stockholm

 

 

 

F E B R U A R I

 

 

 

 

 

6/2

10.50

The Game

Salto! Hässleholm

21/2

14.00

Deltidshjälten workshop

Jorielskolan, Stockholm

27/2

11.45

The Game

Hållstaskolan, Eskilstuna

 

 

 

M A R S

 

 

 

 

 

1/3

11.45

The Game

Söderskolan, Flen

2/3

10.15 & 12.15

The Game

Nyhemsskolan, Katrineholm

3/3

12.30

The Game

Rosenkällaskolan, Nyköping

6/3

11.45

The Game

Marmorbyns skola, Katrineholm

7/3

11.45

The Game

Folkets Hus, Hälleforsnäs

8/3

10.00 & 11.45

The Game

Europaskolan Malma, Malmköping

9/3

11.45

The Game

Bettna skola, Bettna

10/3

10.00 & 11.45

The Game

Västra skolan, Katrineholm

15/3

The Game

Söderköping

16/3

11.00

The Game

Ovanåker

17/3

10.00 & 13.00

The Game

Ovanåker

21/3

Deltidshjälten workshop

Jorielskolan, Stockholm

20/3

Deltidshjälten (utdrag)

Utbudsdag, Karlstad

24/3

PREMIÄR DELTIDSHJÄLTEN!

Tyresö

27/3

9.00 & 10.15

Deltidshjälten

Lindesberg

28/3

12.00

Deltidshjälten

Lindesberg

29/3

Deltidshjälten workshops

Lindesberg

30/3

10.00 & 12.00

The Game

Sannerudskolan,

Kil

 

 

 

A P R I L

 

 

 

 

 

3/4

10.00

The Game

Bjärred

4/4

9.30 & 10.45

Deltidshjälten

Hammarö

5/4

9.30

Deltidshjälten

Hammarö

6/4

14.00 & 15.20

The Game (utdrag)

7/4

Deltidshjälten

Tegelscenen

Hökarängen

19/4

The Game, WS

Kristinebergsskolan