D A N C E C O M P A N Y

 

K A L E N D E R

 

2 0 1 8

 

 

V Å R E N

DATUM

PRODUKTION

PLATS

 

 

 

J A N U A R I

 

 

 

 

 

27/1

11.30, 12.30, 13.30

Drömmer jag?

Kulturhuset Spira, Jönköping

Unga Spira-dagen

OFFENTLIG

 

 

F E B R U A R I

 

 

 

 

 

5/2

11.45

Deltidshjälten (utdrag)

Hässleholms kulturhus

Salto!

 

 

21/2

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Västerås

22/2

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Västerås

27/2

11.30 & 14.30

The Game

Löddeköpinge

28/2

The Game WS

Löddeköpinge

 

 

 

M A R S

 

 

 

 

 

1/3

The Game WS

Löddeköpinge

2/3

10.00

Deltidshjälten

Skogsborgsskolan

Katrineholm

5/3

10.00

Deltidshjälten

Scenkonst Sörmland

Eskilstuna

6/3

10.00

Deltidshjälten

Bettna skola

Bettna

7/3

12.00

Deltidshjälten

Mariefreds skola

Mariefred

8/3

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Mariefreds skola

Mariefred

9/3

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Mariefreds skola

Mariefred

12/3

9.20 & 11.20

Deltidshjälten

Cozmoz

Borlänge

13/3

9.00 & 10.15

Deltidshjälten

Cozmoz

Borlänge

14/3

9.00 & 10.15

Deltidshjälten

Cozmoz

Borlänge

15/3

9.00 & 10.15

Deltidshjälten

Cozmoz

Borlänge

16/3

9.00 & 10.15

Deltidshjälten

Cozmoz

Borlänge

19/3

10.00

Deltidshjälten

Kvarnbackaskolan

Stjärnhov

20/3

10.00

Deltidshjälten

Hjorten

Nyköping

21/3

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Gökstensskolan

Eskilstuna

22/3

10.00

Deltidshjälten

Fornbyskolan

Vagnhärad

23/3

10.00 & 12.00

Deltidshjälten

Skärlagsskolan

Trosa

27/3

9.30

Deltidshjälten

Holmeskolans idrottssal

Torsby

28/3

9.30 & 10.30

Deltidshjälten

Holmeskolans idrottssal

Torsby

29/3

10.00

Deltidshjälten

Mesta skola,

Eskilstuna

 

 

 

A P R I L

 

 

 

 

 

7/4

14.00

Deltidshjälten

Stenkrossen

Lund

OFFENTLIG

16/4

Deltidshjälten (utdrag)

Utbudsdag

 

Örebro

18/4

Deltidshjälten

Martin Mutter

Örebro

19/4

9.45 & 11.00

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

20/4

9.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

23/4

9.45

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

24/4

10.00 & 12.00

Drömmer jag?

Föreställning

Skapande förskola,

Uppsala

25/4

9.00 & 10.00

Drömmer jag?

Workshops x 2

Skapande förskola,

Uppsala

26/4

10.00

11.30 & 12.30

Drömmer jag?

Föreställning

Workshops x 2

Skapande förskola,

Uppsala

29/4

Drömmer jag?

Föreställning

Vänersborg

 

 

 

M A J

 

 

 

 

 

2/5

10.00

Drömmer jag?

Skapande förskola,

Uppsala

3/5

09.45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

4/5

09.45

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

7/5

10.00

12.00 & 13.00

Drömmer jag?

Föreställning

Workshops x 2

Skapande förskola,

Uppsala

8/5

10.00 & 11.45

Drömmer jag?

Föreställning

Skapande förskola,

Uppsala

9/5

9.30 & 10.30

Drömmer jag?

Workshops x 2

Skapande förskola,

Uppsala

14/5

10.00

Drömmer jag?

Föreställning

Skapande förskola,

Uppsala

15/5

16.00

EFTERHÄNG

Drömmer jag?

Tegelscenen, Hökarängen

OFFENTLIG

Biljetter i dörren 50:-

 

 

 

22/5

9.45 & 11.00

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

Biljetter i dörren 50:-

23/5

11.00

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

Biljetter i dörren 50:-

24/5

9.45 & 11.00

Deltidshjälten

Tegelscenen, Hökarängen

 

 

Biljetter i dörren 50:-

25/5

09.00 & 10.00

Deltidshjälten

Hällefors

29/5

10.00

12.15

Drömmer jag?

Föreställning

Workshop

Skapande förskola,

Uppsala

30/5

10.00

Drömmer jag?

Föreställning

Skapande förskola,

Uppsala

31/5

09.00, 10.00, 12.00

 

Drömmer jag?

Workshops x 3

Skapande förskola,

Uppsala